16.12.2019 - Muğla Şehir Portalı & Firma Rehberi

Muğla Türkteleport Çözüm İletişim

ADRES
Orhaniye Mah. Zihni Derin Cad. No: 32 Muğla Merkez / Muğla
TELEFON
0532 698 66 00 - 0252 212 63 73
FAKS
0252 214 00 47
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Windows’ta Kaybolan Masaüstü İkonları Nasıl Geri Getirilir

Windows’ta masaüstü ikonları ve bazı özel simgelerin kaybolduğunu fark etmek şok edici bir duruma neden olabilir…

Windows’ta masaüstü ikonları ve bazı özel simgelerin kaybolduğunu fark etmek şok edici bir duruma neden olabilir. Bu durum, yanlışlıkla ikonları kaldırmış olabilmenizden ya da kötü amaçlı bir yazılımın masaüstü ikonlarını etkilemesinden dolayı olabilir. Bizde bu sorunu çözmenin 3 farklı yöntemini sizlere sunuyoruz.

1- Bilgisayarım, Geri dönüşüm kutusu, Ağ, Kullanıcı Dosyaları ve Denetim Masası gibi masaüstü ikonlarını kolaylıkla geri getirebilirsiniz. Bunun için masaüstünde sağ tıklıyoruz ve kişiselleştirme seçeneğine tıklıyoruz.sol tarafta yer alan masaüstü simgelerini değiştirme seçeneğine tıklıyoruz. Açılan pencerede ise masaüstü ikonları bölümündeki seçeneklerden işaretlemeler yapıp uygula butonuna tıklıyorsunuz.

2- Masaüstünde sağ klikledikten sonra sırasıyla Görünüm > Masaüstü ögelerini göster adımlarını izliyoruz. Eğer bu seçeneğin yanında işaret yoksa, bu adımları izlediğinizde masaüstü ikonlarınız geri gelecektir.

3- Windowa gezgini’ni yeniden başlatmak

Kötü amaçlı yazılımlar Windows Gezgini’ni  bazen sonlandırarak bilgisayarın çalışmasını aksatabiliyor.klavyenizden Ctrl+Shift+Esc tuşlarına basarak görev yöneticisini kısayoldan başlatıyoruz. Menüden Dosya > Yeni Görev adımlarını izliyoruz. Açılan iletişim kutusundaki boş yazı alanınaexplorer.exe yazıyoruz ve Tamam butonuna basıyoruz. Bu işlem, Windows Explorer’ı yeniden başlatacak ve eksik ikonları geri yükleyecektir.

Eğer yukarıda anlattığımız yöntemler işe yaramadıysa, çeşitli antivirüs programlarını kullanarak bilgisayarınızı taratmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sorunun ortaya çıkmasında rol oynayan zararlı programlar varsa, bu uygulamaların radarına takılarak temizlenecektir. Bu sayede hem bilgisayarınız temizlenecek hemde masaüstü ikonlarınızın geri gelmesini sağlayacaksınız.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ